Konferencja prasowa pt. „Nauka dla domu: Pielęgnacja i zachowanie czworonogów – fakty i mity”

Konferencja prasowa pt. „Nauka dla domu: Pielęgnacja i zachowanie czworonogów – fakty i mity”

W dniu 19 maja 2019r. uczestniczyliśmy w spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, które miało miejsce w Warszawie. Celem spotkania było propagowanie wiedzy z zakresu pielęgnacji oraz zachowania psów i kotów. Coraz częściej możemy zaobserwować, że czworonogi są traktowane jak członkowie rodziny, mieszkają w domach, śpią w sypialniach, mają kontakt z małymi dziećmi – dlatego też warto wiedzieć, jak dbać o ich czystość i higienę.

Konferencje rozpoczęła Pani dr Anna Oborska – Dyrektor Generalny Stowarzyszenia wyjaśniając, że tylko potocznie możemy mówić o „kosmetykach dla zwierząt” ponieważ na gruncie legislacji „produkt kosmetyczny” to substancja lub mieszanina przeznaczona do kontaktu z zewnętrznymi częściami ciała ludzkiego.

Podczas spotkania naszą firmę reprezentował kierownik produkcji Adam Olbryś, który poprowadził wykład na temat różnic między szamponami dla ludzi i zwierząt. Wspomniał, że skóra u czworonogów jest delikatniejsza, ma inne ph i pełni wiele różnych funkcji. Dodał, że przy zakupie szamponów, powinniśmy pamiętać, aby w składzie znalazły się składniki renatłuszczające, łagodzące, przeciwzapalne i nawilżające.

Drugim prelegentem była Pani Agata Kokocińska-Kusiak – zootechnik, behawiorysta, wykładowca SGGW, doktorantka PAN. Poruszyła ona kwestie zapachów, które silnie wpływają na emocję czworonogów, dlatego też w szamponach powinny być stosowane tylko zapachy dobrze tolerowane przez zwierzęta np. w przypadku psów zapach lawendowy.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie na konferencję i cieszymy się, że mogliśmy wziąć w niej udział. Jako producent szamponów Dr Seidla dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty spełniały wymogi naszych czworonogów 🙂

5 kwietnia 2019