Ochrona przed pchłami dla kotów

Jeśli Twój kot jest wychodzący – wiedz, że w plenerze przez cały rok czyhają na niego groźni wrogowie w postaci pcheł. Pchły uprzykrzają życie, a ich wielokrotne ugryzienia powodują alergiczne pchle zapalenie skóry. W walce z pchłami wesprze Cię marka produktów Sabunol, której produkty przez ponad 20 lat ochroniły już miliony czworonogów. Skuteczność Sabunoli została potwierdzona specjalistycznymi badaniami i uzyskały one urzędowy status produktów biobójczych.

Preparaty uzupełniające

W jaki sposób zabezpieczyć kota przed atakiem pcheł?

Najważniejsze to zapobiegać! Stara zasada, wciąż aktualna. Najrozsądniejszym sposobem jest całoroczne stosowanie wysokiej jakości preparatów przeciw pasożytom. Obroże są wyjątkowo wygodną formą ochrony, jednak aby skutecznie działały, powinny być noszone przez cały czas, także w mieszkaniu.

Dlaczego obroża Sabunol dla kota ma nacięcia (perforację)?

Perforacje (nacięcia) w obroży Sabunol dla kota są przemyślanym zabiegiem producenta obroży, który zaprojektował je tak, aby były bezpieczne dla kotów. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku kotów wychodzących, które eksplorują teren skacząc po ogrodzeniach lub chodząc po drzewach. Jeśli kot zaczepi o wystający element np. gałąź – nacięcia umożliwią zerwanie obroży pod ciężarem kota.

Jak prawidłowo założyć obrożę psu i kotu?

1. Dostosuj obrożę do obwodu szyi psa.

2. Następnie umieść dwa palcem pomiędzy szyją, a paskiem od obroży. Palce powinny mieścić się bez problemu, ale jednocześnie mocno przylegać do obroży.

3. Jeśli pasek jest za długi należy go przyciąć. Zapnij obroże na szyi i umyj dokładnie ręce.