Smakołyki funkcjonalne dla kotów

Smakołyki dr Seidla to seria prozdrowotnych przysmaków opracowana na bazie specjalistycznej wiedzy medycznej o fizjologii zwierząt. Każdy smakołyk zawiera odpowiednio dobrane składniki aktywne, które zapewniają zaspokojenie różnorodnych potrzeb zdrowotnych psów i kotów. Składy smakołyków zostały tak zbilansowane, żeby zastąpić podawanie suplementów w codziennej diecie zwierząt. Są produkowane w Polsce, przy użyciu lokalnych składników najwyższej jakości. Smakołyki dr Seidla są smaczną i zdrową przekąską do podawania między posiłkami. Poręczne opakowanie ze strunowym zamknięciem gwarantuje długotrwałą świeżość i zapewnia wygodę w czasie podróży lub spacerów.

Smakołyki funkcjonalne dla psów i kotów – co to znaczy?

Przy wyborze smakołyków dla psa czy kota warto zwrócić uwagę na te, które oprócz przyjemności smakowych dodatkowo wpływają pozytywnie na ich zdrowie np. zwiększą odporność organizmu, wzmocnią kości i stawy, poprawią stan sierści. Do tej grupy bez wątpienia zalicza się seria prozdrowotnych smakołyków dr Seidel, które określamy mianem funkcjonalnych. Ich składy zostały tak zbilansowane, żeby zastąpić podawanie suplementów w postaci tabletek, kapsułek w codziennej diecie zwierząt. Proponujemy zastąpienie tych form chrupiącym przysmakiem. Snacki są bezpieczne i zdrowe, zostały opracowane na bazie specjalistycznej wiedzy weterynaryjnej z obszaru dietetyki czworonogów. Smakołyki dr Seidel wyróżnia nowoczesna technologia produkcji – ekstruzja, która umożliwia umieszczenie w chrupiącej otoczce nadzienia, wzbogaconego o odpowiednio dobrane składniki aktywne w ilościach zbliżonych do tych, jakie normalnie podaje się w formie tabletki.

Jak często podawać smakołyki funkcjonalne pupilowi?

Smakołyki funkcjonalne należą do karm uzupełniających i powinny być podawane zgodnie z zalecanym przez nas dawkowaniem. Nadmiar może przyczynić się do wzrostu dziennej dawki kalorii i składników odżywczych dostarczanych zwierzęciu, co może skutkować nadwagą oraz związanymi z nią konsekwencjami zdrowotnymi. Rodzaj smakołyku oraz jego ilość należy dostosować do wagi i wieku zwierzęcia.