3

składnikowe

Produkty biobójcze

Duży wybór wzorów
i długości obroży

Długotrwałe działanie obroży

Wodoodporne

Łatwe i bezpieczne
w stosowaniu

3 składnikowe

Produkty biobójcze

Duży wybór wzorów i długości obroży

Długotrwałe działanie obroży

Wodoodporne

Łatwe i bezpieczne
w stosowaniu

Chroń swojego pupila przed kleszczami i pchłami!

W plenerze przez cały rok na zwierzęta czyhają wrogowie w postaci kleszczy i pcheł.

WRÓG NR 1 – kleszcz może przenosić groźne choroby typu babeszjoza czy borelioza.
WRÓG NR 2 – pchła uprzykrza życie i może powodować u czworonogów alergiczne pchle zapalenie skóry.

Zabezpiecz swojego czworonoga stosując SABUNOLE.
To preparaty przeciw kleszczom i pchłom, których skuteczność została potwierdzona badaniami.

Możesz wybrać:

 • Obroże przeciw kleszczom i pchłom dla psów Sabunol Plus – skuteczność działania 5 miesięcy,
 • Obroże przeciw kleszczom i pchłom dla psów Sabunol – skuteczność działania 3 miesiące,
 • Obroże przeciw pchłom dla kotów Sabunol – skuteczność działania 4 miesiące,
 • Ixoder spray, który odstrasza kleszcze i komary,
 • Sabunol spray preparat do zwalczania kleszczy i pcheł,
 • Sabunol emulsja do mycia,
 • Sabunol płyn do zwalczania kleszczy i pcheł w otoczeniu zwierząt.

Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne, jak również media już od kilku sezonów informują o wzmożonych inwazjach kleszczy i pcheł.

Krok po kroku pomożemy Ci uzbroić się w wiedzę, dzięki której ochronisz pupila przed atakiem kleszczy i pcheł. W działaniu wesprze Cię marka produktów Sabunol – nieustraszony pogromca, który przez ponad 20 lat ochronił już miliony psów.

Wróg nr 1 – Kleszcz

Choroby odkleszczowe – groźne dla Twojego pupila i dla Twojej rodziny

Babeszjoza (piroplazmoza)

 • groźna dla psów choroba pasożytnicza o gwałtownym przebiegu przenoszona przez kleszcze, a wywoływana przez pierwotniaki Babesia canis oraz Babesia gibsoni
 • zbyt późno zdiagnozowana może doprowadzić do śmierci zwierzęcia
 • jeśli po wyciągnięciu kleszcza ze skóry pupila zauważysz, że jest on apatyczny, brak mu apetytu, mniej pije, wymiotuje,
  ma biegunkę, gorączkę, a w moczu pojawiła się krew – natychmiast zgłoś się do lekarza weterynarii!
 • bardzo rzadko występuje u kotów

Borelioza

 • ciężka do zdiagnozowania choroba zakaźna dotycząca ludzi i zwierząt, przenoszona przez kleszcze, a wywoływana przez bakterie Borrelia burgdorferi
 • pierwszym (ale nie zawsze występującym) objawem jest rumień pojawiający się w miejscu ukąszenia, który jest trudny do wykrycia u czworonogów ze względu na gęstą sierść
 • kolejne objawy – apatia, gorączka, brak apetytu, kulenie, niedowłady kończyn, a niekiedy nawet problemy neurologiczne pojawiają się często dopiero po 2-5 miesiącach, co znacznie utrudnia postawienie trafnej diagnozy

Inne choroby przenoszone przez kleszcze to erlichioza i mykoplasmoza.

Zapobiegaj ugryzieniom kleszczy
stosując Sabunole!
Jak bezpiecznie usunąć kleszcza z czworonoga?

Nie używaj tłuszczu!
Nie smaruj kleszcza alkoholem!
Nie wyrywaj kleszcza palcami!

Nie ma żadnej gwarancji, że wyjęcie kleszcza wkrótce po ugryzieniu pozwala uniknąć zakażenia chorobą. Obserwuj zachowanie swojego czworonoga przez kolejne godziny i dni. W razie niepokojących objawów udaj się do lekarza weterynarii.

Kleszcz lubi wilgotne lasy, zwłaszcza mieszane i liściaste, ale coraz częściej możemy go spotkać w parkach, ogródkach czy na miejskich trawnikach. Wpija się zwykle bezboleśnie, dlatego też tak trudno zauważyć moment przyczepienia się pasożyta do skóry. W naszym klimacie jest aktywny cały rok, więc możemy go spotkać nawet w czasie łagodnych zim. Kleszcz może przenosić niebezpieczne choroby dla zwierząt jak i dla ludzi. Pamiętajmy, że całoroczna ochrona naszego pupila jest bardzo ważna.

Gdzie szukać kleszczy u psa?

Wróg nr 2 – Pchła

Choroby związane z inwazją pcheł – groźne dla Twojego pupila i dla Twojej rodziny

APZS czyli Alergiczne Pchle Zapalenie Skóry

 • powszechna i nieprzyjemna choroba skóry psów, powodowana przez liczne ugryzienia pcheł, objawiająca się uczuleniem na ich ślinę (zdiagnozować ją może lekarz weterynarii)

Zapobiegaj ugryzieniom pcheł stosując Sabunole! Największy wybór obroży na rynku.

Tasiemczyca

 • choroba, która może być spowodowana połknięciem zainfekowanej pchły przez psa czy kota podczas wylizywania sierści, pchła pełni tu rolę tzw. żywiciela pośredniego
 • w jelicie zwierzęcia tasiemiec przekształca się w dojrzałą postać, pasożytując i wpływając niekorzystnie na jego organizm
 • wg szacunków w Polsce tasiemczyca występuje u 10-50% psów oraz 50-70% kotów
 • zarażenie jest groźne również dla człowieka

Pchła to pasożyt, który żywi się krwią i potrafi uprzykrzyć życie zwierząt domowych jak i ich właścicieli. Bytuje na zwierzęciu, ale także w jego otoczeniu (na kanapie, dywanie czy w szczelinach podłóg). Obroża Sabunol na kleszcze i pchły oraz Sabunol płyn do zwalczania kleszczy i pcheł w otoczeniu zwierząt to idealne połączenie do walki z wrogiem numer 2. Pamiętaj, także o utrzymaniu higieny w pomieszczeniach, częste odkurzaj, pierz kojce i legowiska. Stosuj płyn do momentu, aż wyeliminujesz wszystkie formy tych pasożytów.

Czy wiesz, że pchła znaleziona na psie lub kocie to dopiero początek problemu?
Zdecydowana większość populacji pcheł bytuje w otoczeniu, czyli w TWOIM DOMU!
Jak skutecznie pozbyć się pcheł?

Wybierz odpowiedni produkt dla swojego pupila

Sabunol to produkty:

 • przeciw kleszczom i pchłom
 • urzędowo zarejestrowane jako preparaty biobójcze – otrzymały rejestrację wydaną przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych
 • których skuteczność została potwierdzona specjalistycznymi badaniami
 • dostępne w różnorodnych formach takich jak: obroże w wielu długościach i kolorach, spray’e lub emulsja, dzięki czemu łatwo dopasujesz produkt do potrzeb Twojego pupila
 • obroże Sabunol (3 miesiące działania) oraz Sabunol Plus (5 miesięcy działania) posiadają 3 substancje aktywne: permetrynę, imidachlopryd, geraniol:

Zapamiętaj!
Sabunol Plus to pierwsze na rynku 3-składnikowe obroże biobójcze.
Potrójna ochrona, której zaufasz.

Podczas noszenia obroży Sabunol i Sabunol Plus substancje czynne uwalniają się i rozprzestrzeniają na skórze oraz sierści zwierzęcia, działając na kleszcze i pchły w sposób kontaktowy. Aby obroża działała prawidłowo musi pozostać zapięta na szyi zwierzęcia przez cały czas oraz musi mieć kontakt z sierścią i skórą. Jasny nalot na obroży jest naturalnym efektem procesu produkcyjnego. Poniższa infografika obrazuje, jak należy w prosty sposób założyć pupilowi obrożę.

Jak prawidłowo założyć obrożę psu i kotu?

1. Dostosuj obrożę do obwodu szyi psa.

2. Następnie umieść dwa palcem pomiędzy szyją, a paskiem od obroży. Palce powinny mieścić się bez problemu, ale jednocześnie mocno przylegać do obroży.

3. Jeśli pasek jest za długi należy go przyciąć. Zapnij obroże na szyi i umyj dokładnie ręce.

SABUNOLE znajdziesz w dobrych sklepach zoologicznych, sklepach internetowych oraz w lecznicach weterynaryjnych w całej Polsce.

Najczęściej zadawane pytania

Sabunol obroża dla psa zawiera substancje biobójcze: permetrynę, imidachlopryd i geraniol.
Sabunol obroża dla kota zawiera substancje biobójcze imidachlopryd i geraniol.
Jasny nalot na obrożach Sabunol to naturalny efekt procesu produkcyjnego.
Obroża Sabunol Plus i Sabunol dla psa posiadają inny skład niż obroża Sabunol dla kota. W składzie obroży dla psów jest zawarta permetryna, która może być niebezpieczna dla kotów.
Tak – Twój pies może zmoknąć, może też pływać w obroży. Jednak, gdy pływa często, może być potrzebna wcześniejsza wymiana obroży.
Na czas kąpieli psa czy kota z użyciem szamponu pielęgnacyjnego zalecamy zdjęcie obroży Sabunol z szyi zwierzęcia, dzięki temu możemy dokładnie umyć całe zwierzę. Będzie to wygodniejsze dla zwierzęcia i dla nas. Każdy szampon zawiera środki myjące (zwane detergentami), które znajdują się w składzie szamponu, a ich celem jest dokładne wymycie skóry i sierści zwierzęcia. Może to wpłynąć na działanie obroży.
Perforacje (nacięcia) w obroży Sabunol dla kota są przemyślanym zabiegiem i zostały zaprojektowane tak, aby były bezpieczne dla kotów. Nacięcia umożliwiają rozciągnięcie lub zerwanie obroży w przypadku silnego szarpnięcia. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku kotów wychodzących, które eksplorują teren skacząc po ogrodzeniach lub chodząc po drzewach. Jeśli kot zaczepi o wystający element np. gałąź – nacięcia umożliwią zerwanie obroży pod ciężarem kota.
Może się tak zdarzyć w niektórych przypadkach (zwłaszcza na terenach, gdzie występuje wzmożona inwazja kleszczy, a pies ma długą i gęstą sierść), czasami zdąży wgryźć się w ciało psa zanim zginie. Substancje czynne zawarte w obroży Sabunol uwalniają się i rozprzestrzeniają na skórze oraz sierści zwierzęcia, działając na kleszcze i pchły w sposób kontaktowy (poprzez kontakt z substancją). Wystarczy krótki kontakt pasożyta z tymi substancjami, aby spowodować zaburzenie pracy układu nerwowego pasożyta, a następnie jego śmierć.
Przed dłuższymi spacerami po lasach czy łąkach i na terenach, gdzie występuje nasilona aktywność kleszczy – polecamy stosowanie obroży Sabunol Plus czy Sabunol w połączeniu ze spray’em Ixoder, który działa odstraszająco na kleszcze, pchły i komary. Ixoderem spryskujemy całą powierzchnię ciała zwierzęcia, chroniąc nos, oczy i pyszczek. Oprysk preparatem powtarzamy co 3 h. Zatem jeśli planujemy dłuższy spacer / wędrówkę po zakleszczonych terenach – warto spakować do torby/plecaka Ixoder i używać go regularnie. Preparat Ixoder można stosować również u kotów.
W takim przypadku, aby zadziałać w pełni efektywnie należy:

 • Zabezpieczyć zwierzę obrożą Sabunol odpowiednią do jego gatunku – w ten sposób pozbędziesz się pcheł znajdujących się na zwierzęciu.
 • Wyprowadzić psa/kota na 12 h z pomieszczeń, w których najczęściej przebywa czy śpi.
 • Następnie użyć Sabunol Płynu do otoczenia – spryskując równomiernie miejsca najczęściej uczęszczane przez zwierzę: legowisko, dywan w pokoju w którym śpi, kanapa na której się wyleguje, buda czy kojec (jeśli tam jest jego schronienie). W ten sposób wyeliminujesz pchły i ich larwy z otoczenia zwierząt (oraz własnego).
 • Wywietrzyć pomieszczenie.
 • Po 12 h wprowadzić psa/kota.

Pchła to pasożyt, który zdecydowaną większość czasu spędza poza żywicielem (zwierzęciem, człowiekiem), czyli w otoczeniu, gdzie m.in. samice pcheł składają jaja. Stosując obydwa preparaty zadziałasz wielowymiarowo i skutecznie pozbędziesz się problemu pcheł nie tylko u zwierzęcia, ale również z Twojego domu.

WAŻNE:

 • Permetryna zawarta w składzie Sabunol Płynu może być niebezpieczna dla kotów, dlatego nie powinny one mieć one styczności z tym preparatem oraz miejscami oprysku przez 12 h po aplikacji. Nie dopuść do zlizywania preparatu przez koty!
 • Nie pryskaj Sabunol Płynu bezpośrednio na psa/kota! Do ochrony zwierząt przed pchłami służą obroże Sabunol.
Zdecydowanie. Kleszcze są aktywne cały rok, nie tylko wiosną i latem. Należy mieć też na uwadze, że w ostatnich kilkunastu latach zimy stały się w Polsce stosunkowo łagodne – w wielu regionach temperatury oscylują wokół zera, a śnieg jeśli się pojawia to na krótki okres czasu.
Oznacza, że posiadają w składzie substancje znajdujące się na liście substancji biobójczych. Produkty zawierające substancje biobójcze (a takimi są m.in. produkty Sabunol) zostały zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych i otrzymały urzędowe pozwolenie na obrót. Każdy zarejestrowany produkt biobójczy otrzymuje specjalny numer nadany przez Urząd, który możesz znaleźć potem na jego opakowaniu/etykiecie.
Przed wprowadzeniem do sprzedaży producent obroży zlecił specjalistyczne badania w certyfikowanym ośrodku badawczym, a metodologię i wyniki tych badań zweryfikował Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
Tak, Sabunol jest produkowany w Polsce przez polskiego producenta – firmę Laboratorium DermaPharm. Produkty marki Sabunol są oferowane na rynku od 16 lat.
Obroże Sabunol Plus i Sabunol dla psów można stosować od 3 miesiąca życia. Obroże Sabunol dla kotów można stosować od 3 miesiąca życia.
W przypadku obroży:

 • Sabunol obroży dla psów – efekt działania jest widoczny po 48 h
 • Sabunol Plus obroży dla psów – efekt działania jest widoczny po 5 h
 • Sabunol obroży dla kotów – efekt działania jest widoczny po 6 h
Obroże różnią się czasem działania – Sabunol dla psa działa 3 mies., Sabunol Plus dla psa działa 5 mies. Nowa technologia produkcji i innowacyjna forma paska obroży Sabunol Plus ze specjalnymi wgłębieniami zapewniają dłuższe i równomierne uwalnianie się substancji biobójczych.
W sklepach zoologicznych i u lekarzy weterynarii.