Suplementy diety dla zwierząt

Suplementy diety dla zwierząt

O jakości oraz długości życia ludzi, a także zwierząt w dużej mierze decyduje zbilansowana dieta. Na rynku dostępnych jest wiele komercyjnych psich i kocich karm, które teoretycznie powinny zawierać wszystkie niezbędne składniki do prawidłowego funkcjonowania, w tym minerały i witaminy. Niestety część z nich może nie być w ogóle wchłonięta przez organizm.

Wielu właścicieli czworonogów wybiera inną formę żywienia swoich pupili, a mianowicie przyrządzanie posiłków w domu. W tym wypadku nie jesteśmy w stanie w stu procentach zbilansować diety, tak aby zapewnić wszystko co niezbędne do optymalnego funkcjonowania organizmu. Należy wówczas stosować suplementy diety. Jest to spowodowane tym, że przechowywanie, krojenie oraz gotowanie mięsa czy warzyw powoduje utratę wielu ważnych witamin, a także minerałów.

Na rynku jest wiele dodatków żywieniowych skierowanych do odpowiednich grup wiekowych, począwszy od szczeniąt, na seniorach kończąc. Wśród takich preparatów można wymienić między innymi Flawitol dr Seidla dla szczeniąt, Flawitol dla psów dorosłych czy seniorów.

Jeśli nasz pupil ma problem z okrywą włosową możemy zastosować suplementy zawierające cynk, biotynę, witaminę a i e, np. Flawitol zdrowa skóra i piękna sierść, Flawitol Omega Complex zdrowa skóra, piękna sierść, bogaty w kwasy omega-3 i 6. Ważne jest suplementowanie kwasów omega-3, których źródłem są oleje rybie. Produktem zawierającym czysty olej rybi jest Flawitol Omega Super Smak. Jeśli chodzi o koty bardzo ważne jest stosowanie preparatów zawierających taurynę. Suplementy diety okazują się przydatne w leczeniu takich schorzeń jak np. osteoarthritis. Preparaty takie zawierają chondroitynę, glukozaminę, boswellię, które pobudzają wytwarzanie kolagenu i innych składników chrząstek, hamują aktywność enzymów rozkładających chrząstki stawowe oraz ograniczają ból i działają przeciwzapalnie. Jednym z takich produktów jest Flawitol Artro zawierający w swoim składzie dodatkowo czarci pazur. Jak we wszystkim istotny jest umiar. Stosujmy suplementy diety z głową i w miarę potrzeb. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zasięgnijmy porady lekarza weterynarii.

17 marca 2016