Ochrona przeciw kleszczom i pchłom
Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem psa, nie możesz zapominać, że oprócz naturalnej radości płynącej z przebywania w plenerze, na Twojego czworonoga czyhają tam również niebezpieczeństwa. Psy wychodzące są narażone na bolesne ukąszenia kleszczy i pcheł. Od kilku lat o wzmożonych inwazjach kleszczy w sezonie wiosennym informują zarówno Stacje Sanitarno – Epidemiologiczne, jak i media. Dlaczego ochrona przed kleszczami i pchłami jest ważna? Kleszcze mogą przenosić groźne dla zdrowia, a nawet życia psa choroby, jak babeszjoza i borelioza. Pchły uprzykrzają życie, a ich wielokrotne ugryzienia mogą powodować u zwierząt alergiczne pchle zapalenie skóry. Skuteczność Sabunoli została potwierdzona specjalistycznymi badaniami i uzyskały one urzędowy status produktów biobójczych.
Obroże dla psów 3 mc-e działania
W jaki sposób zabezpieczyć psa przed atakiem kleszczy i pcheł?
Najważniejsze to zapobiegać! Stara zasada, wciąż aktualna. Najrozsądniejszym sposobem jest całoroczne stosowanie wysokiej jakości preparatów przeciw pasożytom. Obroże są wyjątkowo wygodną formą ochrony, jednak aby skutecznie działały, powinny być noszone przez cały czas, także w mieszkaniu.
Jaki jest najlepszy środek na kleszcze i pchły?
Jeśli poszukujesz sprawdzonego preparatu dla Twojego psa, który łączy funkcje przeciwkleszczowe i przeciwpchelne – polecamy Sabunol. To linia obroży gwarantujących skuteczną eliminację kleszczy i pcheł dzięki zawartości 3 substancji aktywnych: permetryny, imidachloprydu i geraniolu. Podczas noszenia obroży wspomniane substancje uwalniają się i rozprzestrzeniają na skórze oraz sierści psa, działając na kleszcze i pchły w sposób kontaktowy. Celem działania tych substancji jest zaburzenie pracy układu nerwowego kleszczy i pcheł prowadzące do śmierci pasożytów.
Jak prawidłowo założyć obrożę psu i kotu?
1. Dostosuj obrożę do obwodu szyi psa.
2. Następnie umieść dwa palcem pomiędzy szyją, a paskiem od obroży. Palce powinny mieścić się bez problemu, ale jednocześnie mocno przylegać do obroży.
3. Jeśli pasek jest za długi należy go przyciąć. Zapnij obroże na szyi i umyj dokładnie ręce.